Teknik Destek

-A +A

Ülkemizde artan yer bilimleri ve uzaktan algılama ihtiyacı ve ilgisi yüzünden, IEEE GRSS Türkiye 2013 yılı başında iki ana amaç için kurulmuştur: GRSS üyelerine ve Türkiye’deki yer bilimleri ve uzaktan algılama konusuna ilgi duyan araştırmacılara veya kişilere, bilimsel, teknik ve eğitici etkinliklerle hizmet etmek; Türkiye’deki GRSS üyeleri arasında (toplantılar, çalıştaylar, kurultaylar vasıtasıyla) bilgi değişimini sağlayarak mükemmellik seviyesini geliştirmek. Ayrıca, GRSS Türkiye, uzaktan algılama araştırmalarına yönelik çözüm işbirlikleri üretilmesi için uygun bir platform olacaktır. Türkiye’nin tarım ve doğal kaynaklarının izlenmesi, afet hazırlılığı, maden arama olanakları gibi özel durumlarının yüksek önceliği göz önünde bulundurulduğunda, GRSS Türkiye yer bilimleri ve uzaktan algılama uygulamalarını ortak akılla ilerletmede çok önemlidir.

Henüz IEEE GRSS üyesi olmadıysanız, topluluğun etkinliklerinden yararlanmak, uzaktan algılamadaki teknolojileri yakından takip etmek ve bu ilerlemenin bir parçası olmak istiyorsanız, sizi de üyemiz olarak görmek isteriz. Topluluk etkinlikleri hakkında bilgi almak ve önerilerinizi iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. (kadim@ieee.org)

GRSS Türkiye Etkinlikleri

2014 Yılı

  • SİU’2014 “Uzaktan Algı için Sinyal ve Görüntü İşleme Çalıştayı”, 24 Nisan 2014, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon.
  • Birinci Uydu Yer Gözlem Uygulamaları (UYGU) Yaz Okulu, 23-27 Haziran 2014 tarihleri arasında TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi'nde yapılacaktır.  Yaz okulu, IEEE GRSS Türkiye Bölümünün teknik desteği ve TÜBİTAK-BİLGEM Bilişim Teknolojileri Enstitüsü’nün ev sahipliğinde gerçekleşecektir.
  • 2014 “GRSS Distinguished Lecturer Program” (tarihleri önümüzdeki günlerde belirlenecektir.)

2013 Yılı

  • IEEE GRSS Magazine dergisinde GRSS Türkiye tanıtım yazısı. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
  • IEEE GRSS Distinguished Lecturer Series – I : Prof. Dr. Lorenzo Bruzzone, “Current scenario and challenges in the analysis of multitemporal remote sensing images”, 29 Nisan 2013, İstanbul Teknik Üniversitesi.
  • SİU’2013 kurultayında 14 bildirinin sunulduğu “Uzaktan Algılama Görüntülerinin İşlenmesi” özel oturumu, 25 Nisan 2013, Girne, Kıbrıs
  • RAST’2013 kurultayında GRSS Başkanı Prof. Dr. Melba Crawford davetli konuşmacı olarak “IEEE GRSS and Remote Sensing Technologies: Accomplishments and Challenges for the next Decade” sunusunu vermiştir.
 
IEEE GRSS için daha fazla bilgi :  http://www.grss-ieee.org/