TÜBİTAK BİLGEM OpenStack Days 2016’da

-A +A

OpenStack Türkiye kullanıcı grubu tarafından düzenlenen ve TÜBİTAK BİLGEM tarafından desteklenen Openstack Days 2016 etkinliği, 31 Mayıs 2016 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleşti. Bulut, Büyük Veri ve Bulut Güvenliği konularında çözüm üreten ve ihtiyaç sahibi kurum/kuruluşları bir araya getiren etkinlik, kamudan ve özel sektorden birçok firmanın yoğun ilgi ve yüksek katılımlarıyla gerçekleşti.

Openstack ve bulut dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etmeyi hedefleyen etkinlikteki BİLGEM standında, katılımcılarla iletişim kurularak, Bulut ve Büyük Veri teknolojileri ile alakalı B3LAB tarafından yapılan faaliyetler katılımcılara aktarıldı; BİLGEM’de yapılan diğer projelerle ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu.

OpenStack (Executive Director) CTO’su Jonathan Bryce’ın da konuşmacı olarak bulundugu etkinlikte, Bulut Bilişim ve Büyük Veri Laboratuvarı’ndan (B3LAB) Bölüm Sorumlusu Oğuz İçoğlu, “B3LAB: A Modest Debut from Turkey into the Openstack World” başlıklı sunumuyla TÜBİTAK BİLGEM Bilişim Teknolojileri Enstitüsü (BTE) bünyesinde bu kapsamda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başuzman Araştırmacı olarak çalışmakta olan Hayati Gönültaş ise “SEN: Scheduler Enhanced: Yet Another Scheduler for Cloud Environments” başlıklı sunumu gerçekleştirdi. 

06.06.2016