TÜBİTAK BİLGEM KAMU-BİB 20 Etkinliğinde Temsil Edildi

-A +A

TÜBİTAK BİLGEM, 4-7 Ekim 2018 tarihlerinde, Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen “Kamu Bilişim Platformu etkinliğinde Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri BİMY’25 Bütünleşik Etkinliği”ne katıldı.

Bu yılki teması “Dijital Dönüşümde Küresel Eğilimler” olan panele, TÜBİTAK BİLGEM’i temsilen Bilişim Teknolojileri Enstitüsü Mühendisleri katıldı. “Sektörlerde Dijital Dönüşüm” panelinde yapılan konuşmada, TÜBİTAK BİLGEM'in dijital dönüşüm için geliştirdiği ürünler hakkında katılımcılara bilgi verildi. Kamudaki dijital dönüşüm konusundaki fırsatlar, sorunlar ve çözüm önerileri konularının ele alındığı panelde katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

Etkinlikte TÜBİTAK BİLGEM Bulut Bilişim ve Büyük Veri Araştırma Laboratuvarı tarafından geliştirilen güvenli dosya depolama, paylaşma ve işbirliği sağlayan doküman, resim, ses, görüntü gibi her tür dosyayı saklayabilecek ve verilerin güvenliğini garantileyebilecek bir alt yapıya sahip Milli ve Yerli Bulut Depolama ürünü olan Safir Depo’nun tanıtımı yapıldı ve katılımcıların kullanımları için Safir Depo demo hesapları açıldı.

Ayrıca yaklaşık on beş yıldır yürütülen AR-GE faaliyetlerinin sonucunda ortaya çıkmış ülkemiz için kritik öneme sahip, mesajlaşma gereksinimlerini kesintisiz olarak tek bir müşterek sistemle hızlı, doğru, güvenilir ve güvenli olarak karşılaması amacıyla tüm bileşenleri TÜBİTAK BİLGEM bünyesinde milli olarak geliştirilmiş uluslararası standartlara uyumlu milli yazılımlar bütünü Milli E-Posta sistemi tanıtımı yapıldı.

15.10.2018