“Teknolojinin Kalbi” TÜBİTAK BİLGEM SAHA EXPO’da

-A +A

10-13 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, askeri ve savunma teknolojileri alanında iş yapan yerli ve yabancı yüzlerce firmaya ev sahipliği yaptı. Fiziki ve sanal olarak düzenlenen SAHA EXPO Fuarı’na 30 ülkeden 600'ün üzerinde firma katıldı. Fuarda savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinde stratejik öneme ve yüksek teknolojiye sahip pek çok ürün sergilendi. 

Binlerce ziyaretçinin katılım gösterdiği SAHA EXPO Fuarı, 645 üyesi ile Türkiye’nin en büyük, Avrupanın ikinci büyük savunma, havacılık ve uzay sanayi kümesi SAHA İstanbul tarafından düzenlenmektedir. 

Fuara üst düzey katılım gösteren ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji üslerinden biri olan TÜBİTAK BİLGEM sivil ve askeri teknoloji kabiliyetlerini hava, kara, deniz ve uzay alanlarında “Teknolojinin Kalbindeyiz” söylemi ve yepyeni bir anlayışla dijital olarak sunarken, fuar kapsamında sunum ve toplantılar gerçekleştirdi.

Yerli ve yabancı yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan TÜBİTAK BİLGEM standı, dijital ve interaktif sunumuyla ziyaret edenlere farklı bir deneyim yaşatırken sivil ve askeri alanda geliştirdiği teknolojik kabiliyetlerini ziyaretçilere aktarma fırsatı buldu.     

Fuarda yoğun ilgi gören BİLGEM standını,  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Kacır, Savunma Sanayii Başkanı Sayın İsmail Demir, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Sayın Faruk Yiğit, TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Haluk Bayraktar ve üst düzey bürokratlar ile ulusal ve uluslararası firma temsilcileri ziyaret ettiler.

Fotoğraflar

17.11.2021