TARGEM Projesi Sözleşmesi İmzalandı

-A +A

TÜBİTAK BİLGEM ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü arasında “Tarama Operasyonları Takip ve Yönetim Sistemi Projesi” sözleşmesi, 14 Nisan 2015 tarihinde TÜBİTAK BİLGEM Merkez Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif ERGİN ve UDHB-TKYGM Genel Müdürü Mehmet KIRDAĞLI’nın katıldığı törenle imzalandı.

UDHB-TKYGM ile TÜBİTAK BİLGEM arasında 2014 yılı içerisinde, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü yönetiminde gerçekleşen Denizdibi Tarama Faaliyetlerine yönelik, iş verimliliğinin ve hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla Tarama Operasyonları Takip ve Yönetim Sistemi Projesi hazırlık çalışmalarına başlandı.

Yapılan hazırlık çalışmaları neticesinde 2015 Yılı Yatırım Programına alınan 24 aylık garanti süresi ile beraber 44 ay sürecek olan “Tarama Operasyonlarının Takip ve Yönetimi Sistemi Proje sözleşmesi 14 Nisan 2015 tarihinde düzenlenen törenle imzalandı.

İstanbul, İzmir ve Samsun Denizdibi Tarama Başmühendisliklerince Türkiye deniz ve iç sularında yürütülen tarama operasyonları ve bu operasyonlarda yer alan çeşitli cins ve boyutlardaki tarama vasıtaları ve  tarama operasyonu personelinin etkin bir şekilde takibinin yapılması amaçlandı.

Fotoğraflar

27.04.2015